Wymiana łożysk, czyszczenie i konserwacja

Wymiana łożysk, czyszczenie i konserwacja

Rolki pozwalają Ci poczuć prawdziwą wolność. A jak wiadomo o wolność warto dbać. Rolki jak każdy inny sprzęt muszą być serwisowane. Możemy to zrobić sami w domu, gdyż nie jest to trudne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy lub narzędzi. Jeśli mimo wszystko nie wiecie jak się do tego zabrać – zawsze służymy pomocą. Czy chodzi o wymianę łożysk, kółek ich czyszczenie i konserwację. Numery telefonów lub maila znajdziecie w zakładce kontakt po prawej stronie.

 

Czyszczenie oraz konserwacja łożysk w rolkach.

Kliknij aby powiększyć zdjęcie.

 

 

Wymiana łożysk, czyszczenie i konserwacja

Aby łożyska wytrzymały naprawdę długo i nie ścierały się, należy o nie odpowiednio dbać. Praktycznie do każdego modelu dołączona jest odpowiednia instrukcja użytkowania, ale mimo to poniżej przedstawimy, jak samodzielnie konserwować łożyska tak, by służyły nam przez kilka sezonów.

Oczywiście jest wiele opinii na temat tego, jak często należy czyścić łożyska. Niektóre osoby twierdzą, że należy to robić jak najczęściej, inne że wcale. My staramy się wypośrodkować.

Często na bokach łożysk osiadają drobinki piasku i pyłu. Po prostu przyklejają się do smaru. Ma to miejsce szczególnie podczas użytkowania nowych modeli rolek. Przyklejony pył chłonie wilgoć, a to z kolei jest przyczyną rdzewienia łożysk i szyny (oczywiście zależy to też od tego, z jakiego materiału oba elementy są wykonane).

Czyszczenie łożysk zaczynamy od wyciągnięcia kółek z płozy, następnie bardzo delikatnie patyczkiem kosmetycznym usuwamy drobinki pyłu z łożyska. Robimy to ostrożnie, tak by nie wtłoczyć pyłu w łożysko. Patyczki wymieniamy tak często, jak tylko zachodzi potrzeba. Następnie przecieramy je szmatką. Czyszczenie łożysk bardzo dobrze obrazują poniższe filmy:

 

 Aby poprawnie wyświetlić stronę należy wyłączyć wtyczkę blokującą reklamy.


Czyszczenie łożysk (C-RING)

 


 

 

Jak otworzyć łożyska, których podobno się nie otwiera?

 


 

 

Czyszczenie Łożysk longboardowych | Bearings Clearing

 


 

 

Jak zmieniać / wyciągać łożyska w kółkach | How to change / remove the bearings in wheels

 


 

 

Film instruktażowy pokazujący jak bezpiecznie wyciągnąć łożyska z kółek od rolek

 


 

 

Źródła:

 


Hashtagi: #Rolki #RolkiSłupsk #Rolki_Słupsk #StreetInvaders #Rolkarze #Słupsk #Podstawy #Bladeville #CRing #Łożyska #Bearings #Wymiana #Czyszczenie #Konserwacja

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz