Nightskating Słupsk

 Nightskating Słupsk

Co to jest i dlaczego Nightskating (NS)?

 

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy i odmieniający na chwilę jego ulice w wesołą i bezpieczną przestrzeń. Jest to znakomita okazja dla mieszkańców, aby na chwile oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji. Udział w imprezie jest bezpłatny, bez rejestracji i innych komplikacji – sama zabawa. Tempo przejazdu jest dostosowane do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach.

 

Nightskating Historia Powstania

 


 

Nightskating Słupsk

Podczas planowania tras uwzględniono bezpieczeństwo i atrakcyjność przejazdu, a ich podział na etapy pozwoli wszystkim uczestnikom na swobodne dotarcie do celu. Nightskating to nie zawody sportowe ale też nie szkółka rolkarska! W imprezie może wziąć udział każdy, kto pewnie czuje się na rolkach i opanował technikę hamowania. Udział w imprezie jest bezpłatny! Żadnych numerków startowych, żadnych opłat, żadnych zgłoszeń, żadnych ograniczeń wiekowych – po prostu przyjdź z rolkami i poczuj wolność wśród ludzi takich jak Ty! Nightskating to okazja spojrzenia na nasze miasto z innej perspektywy, integracja różnych grup społecznych i wiekowych oraz dobra zabawa. Celem programu jest podjęcie działań na rzecz zwiększenia dostępu do rekreacji w miejscu zamieszkania poprzez promocję jazdy na rolkach jako dziedziny sportu dla każdego.

 


 

Historia Nightskatingu:

 

Od Bladenight do Nightskating. Kiedy na początku lat 90-tych w San Francisco grupa przyjaciół zaczęła spotykać się regularnie o zachodzie słońca, by przemierzać ulice miasta na jeszcze mało znanych łyżworolkach, nikt nawet nie przypuszczał, jak ważne miejsce w świecie sportu zajmie ta dyscyplina. W zawrotnym tempie do grupy zaczęli dołączać kolejni amatorzy jazdy na rolkach. Wtedy właśnie powstał pierwszy Bladenight.

W krótkim czasie fala zachwytu rolkami dotarła również do Europy, gdzie już pod koniec lat 90-tych mieszkańcy m.in.: Paryża, Genewy, Wiednia, Frankfurtu nad Menem, Drezna i Amsterdamu mogli cieszyć się nocną jazdą ulicami swoich miast. Z biegiem czasu regularne, nocne przejazdy zaczęły wpisywać się w kalendarze imprez cyklicznych, stając się stałymi miejscami spotkań mieszkańców i swoistymi atrakcjami turystycznymi. Idea zorganizowania Nightskating w Polsce powstała z symbiozy naszego zamiłowania do sportu i dobrej zabawy. Pomysł narodził się latem 2009 roku i od tamtego czasu udoskonalaliśmy go tak, aby impreza była atrakcyjna i bezpieczna, a zarazem dostarczała uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz