Jak prawidłowo dobrać rolki do rozmiaru stóp?

jak prawidlowo dobrac rolki

 

Jak prawidłowo dobrać rolki do rozmiaru stóp?

Jest to najważniejszy moment przy zakupie rolek. W żaden sposób Twoje stopy nie mogą być narażone na obtarcia, odparzenia, a nawet rany cięte. Jazda na rolkach to przyjemność i tak powinno pozostać.

Podczas dobierania rozmiaru należy pamiętać o przymiarce w godzinach popołudniowych lub po aktywności fizycznej. Krew napływa do stóp, naczynia się rozszerzają, noga staje się większa i obszerniejsza. Należy dodać, że rozmiar stóp jest różny dla lewej i prawej nogi. Rolki należy dobierać do nogi większej. Najbezpieczniejszym sposobem dobrania rolek, nawet na odległość, bez możliwości bezpośredniej przymiarki jest dobór metryczny. Mierzymy stopy w najbardziej wystających częściach nogi – pięty oraz najdłuższego, przeważnie dużego palca.

Przy mierzeniu musimy pamiętać o położeniu stopy mocno ją obciążając. Wypychamy kolano do przodu, aby stopa prawidłowo osiadła i prawidło dokładnie pokazało jej długość. Na zdjęciu widzimy nieprawidłowe pokazanie bez obciążenia stopy.

rollerblade_prawazle

Wskazuje 263mm czyli rozmiar rolek dla tak ułożonej stopy to 265mm.

Bardzo się pomylimy w tym wypadku.

Poniżej prawidłowo położone stopy – widać jak stopa się „rozpłaszczyła” i przez to stała się dłuższa.

rollerblade_lewadobrze rollerblade_prawadobrze

Lewa noga wskazuje 265mm, a prawa 266mm – czyli jak widać skoczyła o 3mm zmieniając rozmiar na wyższy!

Czyli prawidłowy rozmiar rolek dla tych stóp to 270mm, a nie jak wcześniej pokazywało 265mm. Oczywiście stopy mierzymy w skarpetkach, w których będziemy jeździć.

Źródła:

 


Hashtagi: #Rolki #Słupsk #StreetInvaders #Rolkarze #Wrotki #Rozmiar #Rolek #Dobieranie #Dobrać #CzasNaRolki #Zico #Wrotkarstwo #Zakup

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz