Jak nauczyć się jeździć tyłem na rolkach

Poradnik zebrany z materiałów na sieci; uzupełniony o filmik instruktażowy.

 

Jak nauczyć się jeździć tyłem na rolkach

Jak nauczyć się jeździć tyłem na rolkach

Nauka podzielona jest na 5 faz, poniżej przedstawię każdą po kolei:

Faza 1:

Polega na jechaniu obiema nogami synchronicznie wyjeżdżając na zewnątrz oraz wracając do środka.

Faza 2/3:

Utrzymuj jedna stopę skierowaną do przodu, natomiast drugą staraj się odpychać, w początkowej fazie skieruj palce ku środkowi. W czasie gdy będziesz to robić, środek ciężkości będziesz trzymać na drugiej nodze (tą, która nie skręcasz). Gdy noga będzie wracać ku środkowi do wyrównania się z kierunkiem jazdy, nie próbuj jej podnosić – wyrównaj tor jazdy obu rolek i powtórz ćwiczenie. Rozpęd nadajemy w momencie wyjeżdżania nogą na zewnątrz, w początkowej fazie ćwiczenia. Warto tu zaznaczyć, że w zależności czy ktoś jest lewo czy prawo nożny, będzie mu lepiej robić to ćwiczenie jedną bądź drugą nogą – sami zdecydujcie jak wam wygodniej. Gdy opanujesz nogę wiodącą, powtórz ćwiczenie z drugą nogą.

Faza 4:

Od tego ćwiczenia wiele osób zaczyna, więc biorąc pod uwagę jego popularność nie mam wątpliwości, iż większość będzie wiedziała o co chodzi. Nabieramy rozpędu na zasadzie poprzedniego ćwiczenia z tym, ze odpychamy się na przemian raz lewą, raz prawą nogą na zewnątrz. Koncentruj się na wykorzystaniu momentu odepchnięcia w początkowej fazie skręcania stopą na zewnątrz.

Faza 5:

Jako ostatni manewr bierzemy na warsztat jazdę synchroniczna obiema nogami popularnie zwana Fish(ang.). Zasada nabierania prędkości jest podobna jak jazda przodem wykonując ten manewr, natomiast zamiast stawać na piętach, łatwiej to wykonać przenosząc ciężar nieco na przód buta.

Aby poprawnie wyświetlić stronę należy wyłączyć wtyczkę blokującą reklamy.

 

Trening: Jak nauczyć się jeździć tyłem na rolkach

 


 

 

Trening: Jak nauczyć się jeździć tyłem na rolkach (Andegrand.pl)

 


 

 

Bladeville – Nauka jazdy na rolkach tyłem – Podstawy oraz techniki zaawansowane

 


Spartan: Rolki, jazda do tyłu.

 


 

Źródła:

www.narolkach.pl
www.sportrebel.pl
www.bladeville.pl


Hashtagi: #Rolki #RolkiSłupsk #Rolki_Słupsk #StreetInvaders #Rolkarze #Słupsk #Trening #WarsztatyRolkowe #Warsztaty #Rolkowe #Szkółka #Podstawy #Rollerblading #CzasNaRolki #SportRebel #Rebel #Rebelianci #Instruktor #Spartan #Fitness #Skating #Hamowanie #Hamulec #NaukaHamowania #Nauka #JazdaTyłem #Andergrand

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, Wideo i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz