IX Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 19.08.2017

 

IX Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 19.08.2017

 

IX Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 19.08.2017


 

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczna impreza na rolkach odbywająca się w Gdańsku od 2009 roku.

Tegoroczna IX-ta już edycja odbędzie się dnia 19.08.2017 r.

W imprezie  może wziąć  udział każdy,  kto jeździ na rolkach lub wrotkach,  bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest  rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej.

Formularz rejestracyjny dostępny  tutaj:  Rejestracja 2017

Osoby niepełnoletnie nie posiadające licencji PZSW mogą startować za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz oświadczenia dostępny  tutaj,  Oświadczenie 2017 oraz w  Biurze Zawodów.

W zależności od umiejętności oraz  poziomu wytrenowania można wybrać jeden z 3-ch dystansów: fitness ( 10 km ), półmaraton ( 21 230 m),  maraton ( 42 230 m).

Szczegóły  dot. startu na dystansie fitness oraz półmaratonu  dostępne są na stronie organizatora: maratonsierpniowy.pl/2017/

Dodatkowo na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe  Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Warunkiem sklasyfikowanie w MP jest posiadanie aktualnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

 

 Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Rolki, sportowa rywalizacja, super nagrody i setki uczestników to przepis na Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Już po raz 9ty spotykamy się w Gdańsku na największej imprezie rolkarskiej w Polsce. Startujemy 19 sierpnia przy MTG AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11 (naprzeciwko Energa Stadion).

Każdy, kto weźmie udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu oraz dystansie fitness otrzyma pamiątkowy medal. Czas każdego z uczestników będzie mierzony za pomocą chipów mocowanych na kostce.

Miłość do rolek chcemy zaszczepić jak najmłodszym, dlatego przygotowaliśmy konkurencje dla dzieci.
125m, 250m, 500m, 750m to dystanse dla dzieci i młodzieży. Start jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zarejestrować się przez stronę internetową. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal za udział w zawodach.

I dorośli i dzieci, pamiętajmy! Na głowie obowiązkowo musi być kask.
Oprócz zawodów od samego rana odbywać się będą konkursy, nauka jazdy na rolkach, pokaz freestyle’u. Będzie to też okazja by spotkać najlepszych na świecie zawodników, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Gdańska, by rywalizować o tytuł Mistrza Polski w jeździe szybkiej na rolkach.

Miłość do sportu łączymy z chęcią niesienia pomocy. Podczas tegorocznej edycji pod hasłem „TUMBOteam Aktywni dla dzieci osieroconych” ponownie wspieramy Fundację Hospicyjną. Zachęcamy, by zapisywali się Państwo do drużyny TUMBOteam i wspólnie dla hospicjum pokonali wybrany przez siebie dystans.

 

 

Źródła:

 


Hashtagi: #Maraton #Sierpniowy #Gdansk #Zawody #Pokazy #Mistrzostwa #Rolki #Rolkarze #Wrotki #CzasNaRolki #JazdaSzybka #Freestyle #rywalizacja #PZSW #wakacje #instruktorzy #Lech #Walesa #3City #Trojmiasto #Rekreacja
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz