Galeria: III Nightskating w Słupsku

Po raz drugi w tym roku miłośnicy jazdy na rolkach mieli okazję spotkać się na nocnym przejeździe ulicami Słupska. W imprezie mógł wziąć, każdy kto potrafi jeździć na rolkach. Organizatorem NS w Słupsku jest słupskie stowarzyszenie Habungo.

plakat_trzeci_nightskating

Plakat: Nightskating Słupsk – trzecia edycja 21.06.2013

 

Galeria: III Nightskating w Słupsku (21.06.2013)

– To nie są to zawody sportowe, ani żadna szkółka, a impreza popularyzująca wrotkarstwo przez miłośników jazdy na rolkach – mówi Małgorzata Pazda-Pozorska, prezes stowarzyszenia Habungo w Słupsku, organizator imprezy. – To bezpłatna zabawa. Wiek i kondycja nie grają roli. Dzieci do 12 lat muszą mieć tylko pisemna zgodę rodziców i obowiązkowo kask na głowie.

W piątek rolkarze przejechali 15 kilometrów w asyście policji i Joannitów po asfalcie, głównymi ulicami miasta.

Start imprezy odbył się o godzinie 20tej z Parku Kultury i Wypoczynku. Przejazd przebiegał  ulicami Słowackiego, Lutosławskiego, Paderewskiego, Kasprowicza, Wita Stwosza, Kołłątaja, 3 Maja, Sobieskiego, Szczecińską, 11 Listopada, Andersa, Dmowskiego, Szczecińską, Kołobrzeską, Grottgera, Szczecińską, Sobieskiego, Grunwaldzką, Poniatowskiego, Kopernika, Sienkiewicza, Anny Łajming, przez plac Zwycięstwa, Tuwima, Jana Pawła II, Drewnianą do parku.

Czas trwania przejazdu ok. dwóch godzin.

Każdy mógł przejechać tyle, ile chce. To ma być wspólna zabawa rolkarzy – podkreśla Małgorzata Pazda-Pozorska i dodaje, ze na trasie nie zabrało atrakcji – muzyki i konkursów.

 

 Nightskating Słupsk trzecia edycja – trasa przejazdu:

mapa_trzeci_nightskating

Mapa: Nightskating Słupsk – trzecia edycja 21.06.2013

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galeria, Newsy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz